Flickr

Instagram

Instagram

niedziela, 27 marca 2016

L'biotica - złuszczająca maska do stóp i dłoni

L'biotica maska do stóp i dłoni

Wiosna oficjalnie do nas zawitała, a już niedługo będziemy mogły zrzucić z siebie warstwy ubrań i założyć coś lżejszego, a na pewno bardziej odkrytego. Dlatego jest to idealny czas aby zadbać o stopy i dłonie, tak abyśmy wkrótce mogły je pokazywać bez żadnych ograniczeń.
Zacznijmy od tego, że nasze stopy nie mają lekko... zwłaszcza zimą. Ukrywamy je w ciepłych skarpetach i butach, nie poświęcając im tyle uwagi ile powinnyśmy. Dłonie natomiast narażone na mróz, szybko stają się suche i zaczerwienione. Dlatego dzisiejszy wpis poświęcony będzie regeneracji stóp i dłoni po zimie, tak abyśmy mogły je z chęcią eksponować w ciepłe dni. 

Złuszczająca maska do stóp firmy L'biotica


Na początku stopy, których skóra po zimie staje się gruba i szorstka, często popękana. Aby cieszyć się ich pięknym wyglądem, kurację należy rozpocząć od usunięcia martwego naskórka. Domowych sposobów jest wiele, jednak jak dla mnie najszybszym i najprostszym jest maska do stóp firmy L'biotica, dzięki której usuniemy sprawnie martwy naskórek bez dziwnych wygibasów podczas tarcia stóp czy marnotrawienia czasu na dodatkowe czynności z tym związane.


Stosowanie

Skarpety, wypełnione płynem na bazie kwasów roślinnych, zakładamy na stopy, a następnie zwykłe skarpetki. Po 90 minutach zdejmujemy, a stopy myjemy ciepłą wodą. Ot i cała filozofia. 

Skóra zaczyna się złuszczać między 4 a 10 dniem po użyciu i tak przez ok. 2 tygodnie (co jest uzależnione od kondycji naszej skóry). W trakcie procesu złuszczania nie należy używać pumeksu, tarki itp.

Moja przygoda ze skarpetami rozpoczęła się w tamtym roku, a ich kupno okazało się strzałem w dziesiątkę. Dlatego w tym roku chętnie powtórzyłam zabieg i oczywiście nie zawiodłam się.

Maska do stóp


Peelingująca maska na dłonie firmy L'biotica


Peeling firmy L'biotica usuwa, ale już delikatniej, martwy naskórek na dłoniach. Maska w postaci rękawiczki spełnia rolę filtra, który w połączeniu z ciepłotą ciała uwalnia aktywne składniki co sprawia, że efektywniej działa, a skóra dłoni jest gładka i jednolita.

Stosowanie
Rękawiczki zakładamy na 20 - 30 minut. Przy rękawiczkach mamy naklejki, dzięki którym możemy wyregulować obwód, tak aby nie spadły nam z dłoni. Po upływie wskazanego czasu zdejmujemy je i usuwamy dokładnie naskórek (skóra już wtedy się złuszcza), następnie myjemy ręce. 

Po użyciu maski najlepiej użyć swojego ulubionego kremu do rąk bądź tak jak zaleca producent regenerującej maski na dłonie L'biotica.Maska do dłoni


Zachęcam do wypróbowania zarówno maski złuszczającej do stóp jak i dłoni. Jest to świetna alternatywa dla zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

2 komentarze:

  1. Mi by sie bardzo przydała ta maseczka do stóp :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż jestem ciekawa jak zadziała na moje stopy. Jak tylko zrobi się ciepło, mam zamiar chodzić jak najwięcej w sandałach, a o stopy trzeba naprawdę dbać, żeby atrakcyjnie się prezentowały.

    OdpowiedzUsuń