Flickr

Instagram

Instagram

niedziela, 3 stycznia 2016

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Zapewne większość z Was kojarzy bajkę o Koziołku Matołku, który przemierza świat wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie podobno "kozy kują". Miejscowość taka istnieje w województwie świętokrzyskim, w związku z czym zrozumiałe, dlaczego to w tym miejscu postanowiono utworzyć Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Już obszar wokół budynku, w skład którego wchodzą ogrody oraz amfiteatr, sprawia, że mamy ochotę sprawdzić co kryje się w środku.

Po przekroczeniu progu budynku, podczas kupowania biletu, oddawania kurtek do szatni czy wkładania obuwia ochronnego, które wygląda jak buty krasnala, zostajemy przeniesieni w wyjątkowy świat baśni.
Później jest już tylko lepiej. Wystawa "Bajkowy Świat" to podróż do krainy bajek i legend, trwająca trochę ponad godzinę. Jest to interaktywna przygoda, pełna dźwięków i kolorów, podczas której dziecko uczy się i bawi jednocześnie, a czas upływa nam niezwykle szybko w doskonałej zabawie i zachwycie. Pomimo tego, że jest ona skierowana głównie do dzieci to i dorośli nie będą narzekać .

Na wystawę przenosi nas mysia dziura, która po przejściu zamienia się w smoczą jamę. Wewnątrz znajdziemy postacie książąt i księżniczek oraz ich rekwizyty, bajkowe ptaki, dworzec w Pacanowie i pociąg, w którym poczujemy się jak w prawdziwym, dzięki efektom specjalnym (zobaczymy co się dzieje za oknem, a także poczujemy uderzenie np. stworzenia morskiego). Mamy również kwiaty opowiadające bajki, baśniowe lustro przez które możemy przejść, a także ścianę z tajemniczymi drzwiczkami i okienkami za którymi kryją się bohaterowie i przedmioty z przeróżnych bajek.Europejskie Centrum Bajki ma do zaoferowania jeszcze sporo innych atrakcji takich jak: spektakle, warsztaty, filmy itp. dlatego zapraszam na stronę internetową tutaj.
Jeżeli będziecie w pobliżu, naprawdę zachęcam do odwiedzenia, po uprzedniej rezerwacji. Lepiej nie ryzykować, że ominie nas taka przyjemność.

4 komentarze:

 1. Super, bardzo ciekawe miejsce i fajny pomysł :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. The special red soles make Christian Louboutin pumps win great success in the market. With its luxury design and very simple design, Christian Louboutin Pumps has obtained superb reputation between style people.
  Christian Louboutin Daffy 160mm Suede Platform Pumps Black
  Christian Louboutin Daffodile 160mm Glitter Platform Pumps Blue
  Christian Louboutin Daffodile 160mm Patent Leather Platform Pumps Nude

  OdpowiedzUsuń