Flickr

Instagram

Instagram

środa, 18 listopada 2015

Escape room

No cóż, jesień może i jest piękna, ale na pewno też zimna. Dlatego przedstawię Wam ciekawą (oczywiście jest to moja subiektywna opinia) i całkiem nową formę spędzenia wolnego czasu w zamkniętym pomieszczeniu.
Jeżeli słyszeliście cokolwiek na temat gier komputerowych typu escape room, nie będzie dla Was to nowość, bowiem stały się one podstawą do stworzenia takich pomieszczeń w realnym świecie.
Są to pokoje o różnej tematyce, dostępne we wszystkich większych miastach.
Uczestnicy (2 - 6 osób) zamykani są w pomieszczeniu, w którym muszą rozwiązać zadania i zagadki, znaleźć poukrywane przedmioty i wskazówki, aby móc wydostać się z niego w określonym czasie (45 - 60 min).
Przy wyborze pokoju warto kierować się poziomem trudności, jednak nie należy się przejmować, jeżeli nie uda się wyjść samodzielnie za pierwszym razem.
Podczas gry, należy cały czas ze sobą współpracować, a wszystkie odnalezione przedmioty najlepiej układać w jednym miejscu.
Ważne, aby przed wejściem do pokoju uważnie wysłuchać wskazówek osoby wprowadzającej w świat konkretnego pomieszczenia. Rozgrywki są monitorowane i jeżeli utkniecie w martwym punkcie, to osoba z obsługi udzieli Wam pomocy.
Pamiętajcie, aby zaglądać we wszystkie możliwe miejsca, nie robić nic na siłę (jeżeli kluczyk nie pasuje do danej kłódki to znaczy, że jest od innej) i zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły.
Koszt takiej zabawy to ok. 100 zł. za rozgrywkę.

Jednak najważniejsze to nie denerwować się i DOBRZE SIĘ BAWIĆ :), a przed rezerwacją pokoju, możecie poćwiczyć w internecie, gdzie takich gier jest pełno np. escape room - internet.

Escape room czy escape game to świetna zabawa dla osób w każdym wieku, rodziny, przyjaciół, firm itp. Pokoi jest już dosyć sporo, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie. Fani horrorów, filmów przygodowych, zagadek matematycznych będą mieć ogromne pole do popisu. I pamiętajcie, im więcej 'mózgów' tym lepiej. ;)

Poniżej link do strony internetowej, na której znajdziecie wykaz pokoi znajdujących się w Polsce: lista pokoi.

7 komentarzy:

 1. Great post!

  I'm following you on GFC :)

  mystylishcorner.blogspot.ba

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi teeż ostatnio jest bardzo zimno, uroki jesieni..
  Najgorsze są te ranki, kiedy mam na sobie wszystko co możliwe, jestem opatulona i nadal mi zimno hahah umysł XD
  Ładny design !
  Poklikasz w 3 linki? (: Na pewno się szybko odwdzięczę, daj znać w komentarzu czym! :D
  http://gabstylee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Escape Room to świetna rozrywka, sama miałam okazję w takim być i rozwiązywać zagadki, także polecam wszystkim :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. moja córka czasem chadza z przyjaciółmi do tego roomu, to na prawdę świetna zabawa i wcale nie taka łatwa! :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. ottimo post
  http://bellodiesseredonna.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 6. na początku jest ciężko "rozgryźć" dany pokój i zawsze mam wrażenie, że się po prostu nie uda... Ale jak zaczynamy wspólnie myśleć kolejne zagadki udaje się rozwiązać. Im bliżej finału, tym większe emocje. I ten wyścig z czasem! Gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Escape room to świetna zabawa! Byłam już w kilku tego typu miejscach w Warszawie, ale najbardziej przypadł mi do gustu pokój zagadek Gry o Tron w Captivity :)

  OdpowiedzUsuń