Flickr

Instagram

Instagram

środa, 20 maja 2015

Zakręć się na punkcie hula hoop

Lato tuż, tuż dlatego nie ma chwili do stracenia. Jeżeli po zimie pozostały Wam niechciane kilogramy, zachęcam do wyposażenia się w hula hoop, dzięki któremu wymodelujemy talię, brzuch, uda i pośladki, wzmocnimy kręgosłup, a także poprawimy perystaltykę jelit.

Ćwiczenia polecam szczególnie osobom, które mają dość wszelakich treningów na siłowni, czy klubach fitness, po których brakuje sił nawet na kiwnięcie palcem. Kręcić hula hoop można wszędzie, np. w zaciszu domowym, przed telewizorem, oglądając swój ulubiony program.

Mamy do wyboru hula hoop z wypustkami (dla zaawansowanych) oraz bez wypustek, które polecam początkującym. Jeżeli interesuje Cię opcja dla zaawansowanych, to polecam zacząć od 2 minut dziennie, po trochu zwiększając czas trwania ćwiczeń. Niestety kręcenie na wstępnym etapie może spowodować siniaki oraz mikrourazy, a także negatywnie wpłynąć na stan organów wewnętrznych, dlatego ważne jest aby najpierw wzmocnić mięśnie poprzez ćwiczenia. Można również założyć dwie, trzy warstwy koszulek i w ten sposób zamortyzować uderzenia. Jeżeli nawet po dwóch minutach kręcenia okaże się, że ciało jest obolałe, zrezygnuj z kręcenia dopóki nie przestanie boleć.
Kiedy już opanujemy kręcenie, możemy wybrać cięższe hula hoop bądź takie z mniejszym obwodem, co dodatkowo utrudni kręcenie, a dzięki temu efekty będą jeszcze lepsze.

Kręcimy zawsze w dwie strony, np. 5 min. w prawą i tyle samo w lewą. Możemy stanąć w delikatnym rozkroku, ze złączonymi nogami, w lekkim przysiadzie, ważne żebyśmy czuły, że brzuch, uda i pośladki napinają się.

Początki bywają trudne, jednak później jest już tylko coraz lepiej :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz