Flickr

Instagram

Instagram

czwartek, 12 marca 2015

Mocne, zdrowe rzęsy

Moje rzęsy po którejś z kolei zimie zaczęły się okropnie łamać i wypadać. W pewnym momencie już nawet tusz nie był w stanie nic zdziałać...były prawie niewidoczne. Dlatego też przestudiowałam odrobinę temat i zastosowałam olejek rycynowy. Dodałam również witaminę E (działa stymulująco na wzrost  rzęs) oraz maść ochronną z witaminą A, dzięki czemu konsystencja delikatnie się zagęściła.
Przygotowaną miksturę mieszam w następujących proporcjach : 1/3 olejku rycynowego 100g (koszt ok 8 zł), ok. 20 – 25 kropel witaminy E i niewielką ilość maści ochronnej. Całość należy wymieszać i sprawdzić gęstość.

Tak przygotowany preparat nakładam na noc, zaraz przed pójściem spać. Nigdy rano! Nawet po zagęszczeniu może się dostać do oczu. Dodatkowo, tusz do rzęs naniesiony po zastosowaniu olejku rycynowego, po prostu spłynie. Chociaż muszę tutaj wspomnieć o koleżance, która nałożyła olejek rano, poszła tak do pracy (oczywiście bez nakładania makijażu) i następnie stwierdziła, że olejek rycynowy absolutnie nie podrażnił jej oczu. Także do odważnych świat należy! ;)

Taką mieszankę nakładam szczoteczką z tuszu do rzęs (wystarczy ją dobrze umyć). Rano odżywkę zmywam i jako bazę pod makijaż nakładam serum do rzęs L'biotica (koszt ok. 11 zł, na opakowaniu musi być napisane że można stosować pod makijaż).

Dzięki tak przygotowanej miksturze, rzęsy ładnie odrosły, są mocniejsze, zdrowsze i nie wypadają. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz